بلاگ ایران تناسب

لاغری سریع بدون رژیم ❤️ فقط با رعایت پنج نکته‌ی ساده

لاغری سریع بدون رژیم بر دو اصل تکیه می‌کند:

 1. اول اینکه ژنتیک به خودی خود باعث تجمع چربی در نقاط مختلف بدن نشده، و
 2. مغز و تفکر انسان قابلیت‌هایی باور نکردنی دارند.

پس در همین ابتدای امر، این دو نکته را با خود تکرار کنید و سپس ادامه‌ی مقاله را مطالعه کنید. این مقاله، ابعاد جدیدی از دلایل چاق شدن را به روی شما خواهد گشود. کافیست اولین سرفصل را مشاهده کنید، تا متوجه شوید که چقدر این مسیر، ساده و آسان خواهد بود!

لاغری سریع بدون رژیم ❤️ فقط با رعایت پنج نکته‌ی ساده
  Add a header to begin generating the table of contents
  ردیف لاغری سریع بدون رژیم
  1 چیزهایی که باید خورد
  2 اصول غذا خوردن
  3 زمان غذا خوردن
  4 تقویت ذهن

  بیشتر بخوابید، به موقع بخوابید!

  شاید باورتان نشود که میزان و کیفیت خواب تا چه اندازه بر روی بدن اثرگذار است. پژوهش‌های متعددی انجام گرفته تا فقط همین یک نکته را به همگان اثبات کند که مدت و کیفیت خواب، یکی از روش‌های لاغری سریع بدون رژیم است. حداقل 7 ساعت در طول شبانه روز بخوابید و سعی کنید که ساعت خواب شما، بین 10 شب الی 6 صبح باشد. هرچقدر میزان کم خوابی و بد خوابی بیشتر باشد، مغز انسان فرمان‌های بیشتری در خصوص نیاز به کالری صادر می‌کند!

  بیدار ماندن (خصوصا پس از نیمه شب)، باعث احساس نیاز به غذا خوردن شده و می‌تواند باعث افزایش 6 درصدی انرژی (کالری) دریافتی در بدن شود. بنابراین، هنگامیکه فرد بیدار بماند، خواه ناخواه به سراغ یخچال رفته و چیزی برای خوردن پیدا می‌کند.

  لاغری سریع بدون رژیم و اصول غذا خوردن

  معده‌ی انسان خاصیت کشسانی دارد، بنابراین هر چقدر غذای بیشتری وارد آن شود، کشیده‌تر شده و باز هم جای بیشتری باز خواهد شد (البته نه تا ابد!). از طرف دیگر، پیام‌های مبنی بر پر شدن معده و سیری نیز با تاخیر (تقریبا 5 دقیقه‌ای) به مغز صادر می‌شوند. ترکیب این دو ویژگی انسانی باعث می‌شود که اکثر ما، عموما بیشتر از نیاز واقعی و حتی بیشتر از ظرفیت بدنمان، غذا دریافت کنیم.

  این اتفاق روزانه حداقل 2 بار (نهار و شام) تکرار شده و ما هر بار، غذای بیشتری را وارد معده کرده و باعث کشیدگی بیشتر آن خواهیم شد. لاغری سریع بدون رژیم اینبار بسیار آسان به ما کمک می‌کند. کافی است که مدت زمان غذا خوردن خود را افزایش دهید. بجای اینکه با سرعت بسیار زیاد (عموما همه‌ی ما بجای جویدن غذا، آن را می‌بلعیم)، با آرامش کامل و در مدت زمانی معادل تقریبا یک ربع، غذا را میل کنید. به همین سادگی! با این روش نسبتا ساده، پیش از کش آمدن معده، فرمان سیری به مغز ارسال شده و پرخوری هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

  بیشتر غذا بخورید اما بهتر غذا بخورید

  احتمالا همه‌ی انسان‌ها می‌دانند که تعدد وعده‌های غذایی، باعث سلامت دستگاه گوارش بدن شده و جلوی افزایش وزن را نیز می‌گیرد. به همین دلیل است که متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند در طول روز، حداقل پنج وعده‌ی غذایی داشته باشید. این یعنی، علاوه بر سه وعده‌ی اصلی (صبحانه، نهار و شام) از میان‌وعده‌ی صبح و عصر نیز استفاده کنید. اما حواستان باشد که میزان مصرف کربوهیدرات، لبنیات و شکر را کنترل کنید.

  اگر در دو وعده از روز، از غذاهای فیبردار استفاده کنید (میوه و سبزیجات) و یا غذاهای پخته شده (به جای سرخ شده) میل کنید، میزان دریافت کالری بدن کاهش یافته و به سرعت در مسیر لاغری سریع بدون رژیم قدم برخواهید داشت. بنابراین، شما غذای بیشتری میل می‌کنید، تنوع غذایی خود را بالا می‌برید، اما وزنتان را کاهش می‌دهید. این همان قدرت جادویی مغز است!

  لاغری سریع بدون رژیم با اصلاح عادت غذایی

  همانطور که تا به این قسمت مطالعه کردید، هیچ اثری از نخوردن در رژیم غذایی شما وجود ندارد. بلکه باید عادت غذایی را اصلاح کرد. اما در این بین، بهتر است عادت خود را در موارد زیر، اصلاح کنید:

  • مصرف لبنیات را محدود کنید
  • نوشیدنی‌های الکلی را کنار بگذارید
  • مصرف شکر (و نوشیدنی‌های دارای شکر همانند نوشابه) را محدود کنید
  • از غلات کامل و سبوس دار در وعده‌های غذایی خود استفاده کنید
  • سعی کنید بخشی از مصرف گوشت خود را کم کرده و به جای آن از سایر پروتئین‌ها (عدس، سویا و …) استفاده کنید
  • در ساعات مناسبی از روز، غذا بخورید (چند ساعت قبل از خواب، فقط غذاهای سبک مصرف شود)
  بعد از اصلاح این عادت‌های غذایی (و نه حذف کردن خوراکی‌ها)، نوبت به بعد روانی لاغری سریع بدون رژیم می‌رسد.

  نقش باورهای ذهنی (روانی) در لاغری سریع بدون رژیم

  مغز انسان و در حقیقت باورهای انسان، نقشی پررنگ و در عین حال مخفی در زندگی انسان دارند. بسیاری از تصمیمات ما، صرفا برای دریافت پاداش‌های ذهنی صورت می‌گیرد. بنابراین، برای لاغری سریع بدون رژیم حتما باید به این جنبه از انسان توجه شود. در این مسیر، اقدامات زیر را انجام دهید. با خواندن مطالب زیر، مطمئنا متوجه دلیل هریک می‌شوید، بنابراین در خصوص آن‌ها توضیحی داده نمی‌شود.

  • لباسی بسیار شیک با یک یا دو سایز کمتر از سایز فعلی خود خریداری کنید و در جایی بگذارید که قابل رویت باشد.
  • از ظروف (قاشق، بشقاب، لیوان و …) کوچکتر برای صرف کردن غذا استفاده کنید.
  • سعی کنید مصرف غذاهای آماده و رستورانی را کم کنید (مگر به عنوان جایزه‌ای پس از کاهش سایز).
  • اگر لباس بسیار شیک (که قبلا خریدید) سایزتان شد، یک مهمانی بگیرید و دوستانتان را دعوت کنید.

  تمامی موارد فوق، باعث تشویق ذهن شما شده و همواره در پس ذهن خود، دلیلی برای اقداماتتان وجود دارد. ذهن شما، شما را مجاب به پیگیری روزانه‌ی پیشرفتتان کرده و روند رضایت از اندام شخصی را تسریع خواهد کرد.

  اصلاح فعالیت بدنی

  با مدرن شدن زندگی، تحرک ما به حداقل رسیده است. بعضی افراد حتی هنگامیکه قصد دارند به سوپرمارکت یا مغازه‌ی آن طرف خیابان بروند نیز موتور یا ماشین خود را روشن می‌کنند! بدیهی است که برای کاهش وزن، باید تناسبی میان کالری دریافت کرده و فعالیت بدنی وجود داشته باشد. تمامی موارد فوق، به ما کمک می‌کند تا میزان کالری وارد شده به بدن را کنترل نماییم، اما همزمان نیز باید با اصلاح کردن فعالیت بدنی، میزان مصرف انرژی را نیز افزایش دهیم. برای این کار، کافیست هر روز، میزان پیاده روی خود را کمی افزایش دهیم.

  ترکیب کنترل کالری دریافتی، اصلاح باورهای ذهنی و افزایش فعالیت بدنی، لاغری سریع بدون رژیم را تضمین می‌کند. علاوه بر پنج اصل طلایی، اقداماتی را می‌توانید انجام دهید که کاهش وزن را تسریع و تضمین کند. لاغری همیشگی با آرامش همیشگی، پکیجی است برای کاهش وزن تضمینی در منزل.

  هم بله و هم خیر! اگرچه ژنتیک نقش مهمی در وزن دارد، اما ژن‌های ما نمیتوانند به تنهایی باعث ایجاد بافت‌های چربی در نقاط مختلف بدن شوند. بلکه عامل اصلی اضافه وزن، عدم تناسب میان کالری دریافتی و انرژی مصرفی ما در طول روز است.

  میوه و سبزیجات دارای فیبر هستند. فیبرها نه تنها حجیم هستند (باعث احساس سیری می‌شوند)، بلکه بخاطر فرآیند نسبتا طولانی هضم شدنشان، فرد دیرتر احساس گرسنگی می‌کند. به همین دلیل نیز تا مدت بیشتری، به غذا میل نداشته و نتیجتا با کاهش کالری دریافتی، به سمت کاهش وزن حرکت میکند.

  یوگا و سایر فعالیت‌های ذهنی به ما کمک می‌کنند تا کنترل بیشتری بر روی عملکرد جسم خود داشته باشیم. این فعالیت‌ها به ما کمک می‌کنند از رفتارهای هیجانی و احساسی، خصوصا پرخوری احساسی دوری کرده و نتیجتا نه تنها مانع چاقی شوند، بلکه لاغری را نیز به همراه داشته باشند.

  کیفیت و زمان خواب، به رفتارهای منطقی انسان کمک کرده و مانع از پرخوری احساسی و یا مصرف غذا بدون احساس گرسنگی میشود. افرادی که خواب کافی نداشته باشند و یا در ساعت درست نخوابند، ناخودآگاه تمایل بیشتری به مصرف تنقلات در نیمه شب دارند و به همین جهت نیز لاغر شدن آنها، دشوار خواهد شد.

  اگر فرد بلافاصله پس از غذا خوردن بخوابد، نه تنها مشکلات گوارشی (از جمله رفلاکس معده) رخ می‌دهد، بلکه اکثر کالری دریافت شده از غذا، تبدیل به چربی شده و باعث چاق شدن فرد می‌شود. بهتر است وعده‌های غذایی قبل از خواب سبک بوده و چند ساعت قبل از خواب، غذاهای سنگین میل نشود.

  اسکرول به بالا